Sümboolika

Pärnu Kristliku Erakooli logo

Pärnu Kristlikul Erakoolil on oma logo, mille algse idee autoriks on Astrid Kaevand. Logo on kaasajastanud 2021. aastal disainer Johannes Veike (Disainivõti).

Logol võib näha kuute peamist motiivi. Esimene on raamat, mida saab tõlgendada nii Piibli, kui aabitsana. Raamatu kohal on tüdruk ja poiss, kes hoiavad kätest kinni. Tüdruku ja poisi vahelisest alast moodustub kolmas motiiv – süda. Südant saab võtta nii Jumala armastuse, kui ka õpilaste ja õpetajate vahelise sõprusena. Tüdruku ja poisi käte kohtumiskohas on neljas motiiv – rist. Rist sümboliseerib usku. Laste kohal on tuvi, ehk Püha Vaim. Kuues ning viimane motiiv on kolmnurk, mida võib näha, kui tõmmata jooned raamatu kaante nurkadest tuvini, mis on laste kohal. Ka kolmnurgal on tähendus – Püha Kolmainsus.

Logo värvideks on erinevad toonid kollasest ning sinisest. Värvid on pastelsed, õrnad, kutsuvad ja soojad. Nii sinisel, kui ka kollasel on ka olulised usulised tähendused. Sinine ja kollane on mõlemad primaarsed värvid.

Kollane värv tähistab tuld ning puhastust. See on samuti ka soe toon, mida võib tõlgendada nii Jumala läheduse, kui armastusena.

Logo teiseks tooniks on tavasinine. Sinine tähistab Jumala Sõna. Samuti tähistab taevasinine ka Jumala kohalolu. Sinine sümboliseerib ka Jumala valitud maad Iisraeli.

 

Uus logo, autor Johannes Veike

Algne logo, autor Astrid Kaevand

Pin It on Pinterest

Share This